Sitemiz de Paylaşım yapmak için Lütfen Üye Olunuz :) Tşk Ederiz.
Sitemiz de Paylaşım yapmak için Lütfen Üye Olunuz :) Tşk Ederiz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?

YazarMesaj
ByArtis
Site Sahibi
Site Sahibi
ByArtis

UYARI :
Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Right_bar_bleue

AKTİFLİK :
Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Right_bar_bleue

Ruh Halim : Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  2asiknj2yj2
Erkek Mesaj Sayısı : 626
REP : 1
DoğumTarihi : 28/02/89

Kişi sayfası
Özel Bölüm:

Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Empty
MesajKonu: Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?    Yapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 12:29 pm

Yapılandırmacı yaklaşımYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll davranışçı kurama dayalı olan geleneksel eğitime bir alternatiftir. Geleneksel eğitimden temel olarak ortaya çıkan farkıYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll öğretmen ve öğrenci rollerinin değişmesidir. Öğretmenin otorite olduğu bilgiyi öğrenciye aktardığıYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll öğrencilerinde pasif olarak bilgiyi depoladığı roller yapılandırmacı eğitimde değişmiştir. Yapılandırmacı eğitimdeYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll öğrenciler ve öğretmen öğrenme sürecinde sorumluğu paylaşırlar. Öğrencilerin her aşamada öğrenmeye aktif olarak katılmalarıYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll öğretmeninde onlara yol göstermesi bilgi ve becerileri kazanmada onlara ortam hazırlaması beklenir. Bunun sonucu olarak öğrenme sürecinin planlanmasıYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll yürütülmesi ve değerlendirilmesi geleneksel eğitimden farklıdır

Geleneksel eğitim
Bilgi sabit olarak görülür.
Öğretim programı tümevarım ve temel becerilere ağırlık verir.
Önceden hazırlanmışYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll öğretim programına bağlılık söz konusudur.
Öğretim genellikle ders kitaplarına dayalı olarak yapılır.
Öğretmenler bilgiyi aktaran kaynak ve sınıfta temel otoritedirler.
Öğrenciler onlara aktarılan bilgiyi dinleyen ve depolayan konumdadırlar.
Öğrenciler bireysel olarak öğrenir.
Öğrenci başarısı sonuç odaklı olarak değerlendirilir. Genellikle yazılı sınavlar ve testler başarıyı değerlendirmede kullanılır.

Yapılandırmacı eğitim
Bilgi dinamik ve bireylerin deneyimleriyle değişken olarak görülür.
Eğitim programları tümdengelim yoluna ve temel kavramlara ağırlık verir. Program öğrencilerin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre düzenlenir.
Öğretim programı öğrencilerin özelliklerine göre esnek olarak düzenlenir.
Öğretimde birincil derecedeki kaynaklarYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll gerçek materyaller ve deneyimler kullanılır.
Öğretmenler öğrencilerle birlikte öğrenenlerdir. Öğrencilere etkileşim içinde onlara rehberlik ederler.
Öğrenciler kendi öğrenmelerinden sorumludurYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll çevreden edindikleri bilgilere kendi zihinlerinde anlam verirler ve öğrenme sürecinde aktiftirler.
Öğrenciler küçük gruplar içinde çalışırlar.
Öğrenci başarısı süreç odaklı olarak değerlendirilir. Öğrenme süreci boyunca gözlemlerYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll derecelendirme ölçekleriYapılandırmacı eğitimle geleneksel eğitim arasındaki farklar nelerdir?  Virgulll ürün dosyaları gibi araçlar kullanılarak değerlendirme yapılır.
https://yenipazar.forum.st

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kadrolu Öğretmen - Sözleşmeli Öğretmen arasındaki Farklar ?
» Okul Öncesi Egitim(Bulutlar)