Sitemiz de Paylaşım yapmak için Lütfen Üye Olunuz :) Tşk Ederiz.
Sitemiz de Paylaşım yapmak için Lütfen Üye Olunuz :) Tşk Ederiz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği

YazarMesaj
n-ahiT
Tiryaki Üye
Tiryaki Üye
n-ahiT

UYARI :
Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği  Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği  Right_bar_bleue

AKTİFLİK :
Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği  Right_bar_bleue

Ruh Halim : Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği  9neseliqn5mc6
Erkek Mesaj Sayısı : 229
REP : 3
DoğumTarihi : 14/03/96

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği  Empty
MesajKonu: Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği    Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği  EmptyÇarş. Haz. 30, 2010 12:54 am

Beden eğitim ve spor programının amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

Beden eğitim ve spor programında okutulan belli başlı dersler : Beden eğitimi ve spor programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır.

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği için Gereken Nitelikler : Beden eğitimi ve spor programına girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler : Beden eğitimi ve spor programını bitirenler "Antrenör" olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Çalışma Alanları : Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.
http://www.yenipazar.forum.st

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bilgisayar Öğretmenliği
» Ana Okulu Öğretmenliği
» Zihinsel Engelliler Öğretmenliği